Jakie narzędzia warto posiadać w domu?

0
1084
Jakie narzędzia warto posiadać w domu
reklama

W każdym domu czy mieszkaniu przyda się kilka podstawowych narzędzi. W przypadku, gdy nastąpi jakaś drobna awaria, będziemy potrzebowali coś naprawić lub ulepszyć, warto mieć je pod ręką, a nie próbować dopiero pożyczyć od sąsiadów. Podstawowe narzędzia nie stanowią dużego wydatku. Podpowiadamy, co przede wszystkim warto mieć u siebie w domu.

Narzędzia niezbędne w każdym domu

Młotek

Do podstawowych narzędzi, które bez wątpienia znajdą zastosowanie w każdym domu, należy oczywiście młotek. Będzie on niezbędny podczas różnego rodzaju prac naprawczych. Do celów domowych warto zakupić przede wszystkim niewielki metalowy młotek. Najlepiej, jeśli wybierzemy model z trzonkiem przymocowanym na stałe.

Śrubokręty i klucze

Niezbędne dla każdego majsterkowicza. Warto pomyśleć o zakupie zestawu, w którym znajdą się śrubokręty i klucze w różnych rozmiarach. W przypadku śrubokrętów przydadzą nam się ich różne rodzaje:
zarówno klucze płaskie, jak i klucze nastawne, oczkowe i nasadowe.

Kombinerki

Przydadzą się do wielu różnego rodzaju prac – od cięcia drutu do odkręcania niektórych śrub. Warto wybierać kombinerki pokryte izolacją ochronną, najlepiej taką, która zabezpieczy nas przed przed napięciem elektrycznym. Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy czy na opakowaniu znajduje się informacja o zabezpieczeniu przed napięciem.

Wiertarka

Do wiercenia otworów w ścianach potrzebna nam będzie wiertarka, najlepiej z udarem. Do prac wykonywanych w domu nie będziemy potrzebowali bardzo drogiej wiertarki, jednak warto zdecydować się na model renomowanego producenta, dzięki czemu nabędziemy urządzenie niezawodne.

Wkrętarka

Jest niezbędna przy skręcaniu mebli, przyda się do wszelkiego rodzaju prac majsterkowicza.

Metrówka

Konieczna, gdy planujemy przemeblowanie. W takiej sytuacji będziemy potrzebowali zmierzyć meble i sprzęty, aby sprawdzić, czy się zmieszczą. Metrówka musi być oczywiście odpowiednio długa, pamiętajmy jednak o tym, że metrówka dłuższa niż pięć metrów staje się bardzo nieporęczna.

Na co zwracać uwagę, kupując narzędzia do domu?

Gdy chcemy zakupić narzędzia do domu, nie ma sensu zamawiać drogich, profesjonalnych sprzętów. Podczas domowych remontów doskonale sprawdzą się narzędzia niewielkie, poręczne i proste w obsłudze. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy kupować narzędzia najtańsze. Jakość ma znaczenie szczególnie w przypadku sprzętów takich jak wiertarka czy wkrętarka. Kierując się wyłącznie kryterium ceny, możemy narazić się na zakup sprzętów, które szybko się popsują.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię