Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego
reklama

Pokój dziecięcy musi być nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również funkcjonalny. Duże znaczenie ma tutaj wybrane przez nas oświetlenie. Lampy do pokoju dziecięcego mogą być efektowne, a zarazem bezpieczne dla najmłodszych. Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości model, który pochodzi od sprawdzonego producenta. Pamiętajmy również o tym, że lampa powinna być zgodna z preferencjami dziecka. Jeśli maluch samodzielnie wybierze motyw znajdujący się na abażurze, to z pewnością będzie zadowolony. Nie odbierajmy mu wiec tej przyjemności.

Lampa wisząca

Głównym źródłem światła w pomieszczeniu jest zwykle lampa wisząca. Alternatywą jest plafon, jednak nie wygląda on aż tak ciekawie, a ponadto jest to oświetlenie nieco mniej efektywne. Istotnym jest, aby wybrać model, który w razie uderzenia nie przyniesie większych szkód. Właśnie dlatego lampa wisząca musi być wykonana z bezpiecznych materiałów. Lepiej zrezygnować z szklanych kloszów, które mogą roztrzaskać się w drobny mak. Najlepszą opcją są abażury z tkaniny. Lampy do pokoju dziecka mogą przypominać gustowne lampiony. Nie stwarzają one żadnego zagrożenia, a ponadto wyglądają świetnie. Dobrą opcją są również klosze zdobione bohaterami z ulubionych bajek.

Lampka na biurko

Niezbyt duże lampy stołowe mogą posłużyć nam zarówno, jaki lampa nocna, jak i lampka na biurko. Pamiętajmy, że oświetlenie przy łóżku musi być delikatne – zbyt mocna żarówka będzie działać rozpraszająco i pobudzająco, a nie o taki efekt nam chodzi. Lampka na biurko musi zaś gwarantować prawidłowe warunki do nauki, czy też kreatywnej zabawy. Dziecko nie może wytężać wzroku, gdyż jest to nie tylko szkodliwe, ale również niekomfortowe.
Najlepiej, aby wybrany przez nas model posiadał wygodny włącznik. Nawet małe dziecko musi mieć możliwość samodzielnego zapalenia, czy też zgaszenia światła. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie będzie się on znajdować. Powinien być on zawsze „pod ręką”. Należy mieć świadomość, że metalowe klosze nagrzewają się. Często osiągają one wysokie temperatury, a dziecko może się oparzyć.Warto wiec postawić na innego typu tworzywa.

Lampki dodatkowe

Lampy wtykowe stanowią dodatkowe źródło światła. Nie tylko wyglądają świetnie, ale równie zabezpieczają kontakt, co jest ważne w przypadku młodszych dzieci. Tego rodzaju modele występują w najróżniejszych wzorach. W sklepach znajdziemy m.in. gwiazdki, księżyce, słoneczka, motylki, ptaszki, serduszka, a także wiele więcej. Z łatwością więc dopasujemy odpowiedni model do wystroju danego wnętrza.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię