Jak zapewnić ciepło w ogrodzie w chłodne dni
reklama

Spędzanie wolnego czasu w klimatycznym ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Imprezy i grille na świeżym powietrzu kojarzą się nam głównie z wakacyjnymi miesiącami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się urokiem ogrodu również podczas wiosny, czy też jesieni. Istotnym jest jednak to, aby zadbać o właściwe warunki. W jaki sposób można zapewnić sobie ciepło w ogrodzie? Poniżej przedstawiono sprawdzone pomysły.

Osłona przed chłodnym wiatrem

Posiedzenia na ogrodzie raczej nie będą mieć racji bytu, jeśli nie zadbamy o właściwą ochronę przed wiatrem. Często na zewnątrz panuje relatywnie wysoka temperatura, jednak silny wiatr uniemożliwia nam zorganizowania przyjęcia pod chmurką. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest altana. To zdecydowanie najbardziej praktyczna opcja – ochroni nie tylko przed chłodnymi powiewami, ale również deszczem. Niesprzyjające warunki pogodowe nie będą nam straszne.

Alternatywą dla altany jest pawilon ogrodowy. Zwykle posiadają one swobodnie otwierane otwory, dzięki którym można zapewnić cyrkulację powietrza w gorące dni. Pamiętajmy jednak, że rozpalenie grilla w zamkniętym namiocie jest niewskazane.
Nie można również nie wspomnieć o tarasie, który jest wspaniałym miejscem na relaks w gronie znajomych, czy też przyjaciół. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że z łatwością można osłonić go przed czynnikami atmosferycznymi np. poprzez tzw. zieloną ścianę. Ponadto z tarasu zwykle możemy podziwiać przepiękny ogród, co wprawia nas w dobry nastrój.

Kominek – źródło ciepła i magicznej atmosfery

Kominek zewnętrzny powinien znajdować się na ścianie domu, która znajduje się najbliżej altany. Tego rodzaju palenisko gwarantuje nam wspaniały klimat. Możemy wpatrywać się w buchający ogień, co przypomina nam beztroski czas spędzony na ogniskach. Kominek może mieć nie tylko formę otwartą, ale również zamkniętą. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Warto dodać, że kominek z łatwością możemy przekształcić w piec, grill, a nawet wędzarnie. Niestety nie zawsze mamy możliwość budowy kominka. Z oczywistych względów nie może on znajdować się w bliskiej odległości od łatwopalnych tworzyw. Zastępstwem może być wiec kominek wolnostojący. Dobrym wyborem jest taki, który posiada przeszkolone drzwi. Na rynku znajdziemy również biokominki, ale pamiętajmy, że aby skutecznie ogrzać wybrany przez nas obszar musimy wybrać model o dużej mocy. Zwykle biokominki są dość spore i ciężkie, a tym samym trudne w przestawianiu.

Grzejniki gazowe – praktyczne i dekoracyjne

Grzejniki zasilane gazem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Występują one w przeróżnych kształtach i rozmiarach, jednak zasada ich działania jest niezmienna. Tego rodzaju ogrzewanie jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników, a ponadto pozwala ogrzać obszar o sporej powierzchni. Trzeba również wspomnieć o tym, że nie jest ono podatne na podmuchy wiatru, tak jak np. jest w przypadku ognia. W tej kategorii produktów znajdziemy m.in. słupy ognia, grzybki, podwieszane promienniki (pod parasolem grzewczym), przenośne ogrzewacze gazowe.

Grzejniki elektryczne – niezawodne i efektywne

Ciepło w ogrodzie możemy również zapewnić sobie dzięki grzejnikom elektrycznym. Takie urządzenia mogą być stosowane nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. Należy mieć świadomość, że tego typu grzejniki muszą posiadać dostęp do przewodu sieciowego, co dla wielu osób może stanowić ograniczenie. Do najpopularniejszych modeli należą: nagrzewnica elektryczna, promiennik elektryczny, przenośny grzejnik olejowy, termowentylatory (w tym kwarcowe i ceramiczne).

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię