Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego
reklama

Urządzając pokój dziecięcy powinniśmy dążyć do tego, aby był on nie tylko efektowny, ale również komfortowy i praktyczny. Jednym z pytań, które zadają sobie rodzice jest – tapeta czy farba? Oba rozwiązanie mają swoje wady i zalety. Co wybrać, aby stworzyć praktyczne, a zarazem przytulne wnętrze? Poniżej umieszczono praktyczne wskazówki.

Trwała i łatwa w czyszczeniu farba

Farba to rozwiązanie tradycyjne, które zdecydowanie najczęściej spotyka się na ścianach. Warto jednak pamiętać o tym, że pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami. Klasyczna farba raczej nie zda tutaj egzaminy, szczególnie jeśli dziecko jest jeszcze małe i ma głowę pełną szalonych pomysłów. Najlepszą opcją jest w tym przypadku farba odporna na ścieranie i czyszczenie. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli usunąć wszelkie uporczywe zabrudzenia. Ściany pomalowane farbą nie muszą być nudne, jednak stworzenie ciekawej kompozycji wymaga od nas kreatywności oraz zaangażowania. Z drugiej strony, jeśli podstawimy na jednolite wykończenie ścian, to zagwarantujemy sobie większą swobodę w wyborze dodatków. Niebanalne dekoracje ścienne (m.in. lampy, plakaty, obrazki), to znakomita ozdoba pokoju dziecięcego.

Urocza tapeta dziecięca

Tapety dziecięce występują w wielu przepięknych motywach. Bez problemu znajdziemy modele zdobione postaciami z ulubionych bajek, czy też magicznymi motywami. Wybór jest na tyle szeroki, że z łatwością wybierzemy coś, co będzie zgodne z upodobaniami naszego malucha.
Pamiętajmy, że w pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się tapety winylowe, które można szybko i bezproblemowo wyczyścić. Warto mieć świadomość, że tego rodzaju wykończenie ścian można o wiele łatwiej uszkodzić np. poprzez rozerwanie, czy też zrobienie dziury. Ponadto musimy uważać na dodatki – co za dużo, to nie zdrowo. Dziecko nie będzie czuło się dobrze w wnętrzu, które jest przytłaczające. Ciekawym sposobem jest połączenie farby oraz tapety. Na tę opcję decyduje się ogromna ilość osób. Zwykle trzy ściany oraz sufit malowane są jednolitą farbą, natomiast na jednej ścianie kładziona jet tapeta. Wygląda to naprawdę estetycznie, a zarazem ciekawie.

Co dla alergików?

Jeśli nasza pociecha jest alergikiem, to priorytetem będzie sprawdzenie składu farby, czy też tapety. Oba te rozwiązania są odpowiednie, o ile wyróżniają się właściwymi parametrami. Tapeta nie przyciąga kurzu, co stanowi jej niewątpliwy atut. Na rynku znajdziemy farby pozbawione szkodliwych związków, które mogłyby potęgować reakcje alergiczne. Ponadto dostępne są produkty, które nie tylko nie szkodzą powietrzu, ale nawet działają oczyszczająco.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię