reklama

Gdy przychodzi czas na modernizację gabinetu szefa lub reprezentacyjnego pokoju do pracy w domu, pojawia się pytanie jak wybrać meble do gabinetu? Odpowiedź brzmi: trzeba urealnić oczekiwania do możliwości finansowych i przestrzennych. Jakie meble do gabinetu wybierzemy zależy również od stylu, w którym będziesz się czuł najlepiej. Stworzenie idealnych warunków pracy będzie przecież wpływało na Twoją efektywność. Meble gabinetowe mają swoją specyfikę. Muszą łączyć elegancję, która podniesie prestiż oraz funkcjonalność. Jak zatem wybrać odpowiednie meble do gabinetu, aby nie żałować nieprzemyślanych decyzji? Poniżej kilka podpowiedzi.

Meble gabinetowe – nowoczesne czy klasyczne meble do gabinetu?

Masz już dosyć starych mebli w Twoim gabinecie? Nie czujesz się komfortowo? Czas na zmiany. Meble gabinetowe to specjalny segment rynku meblarskiego, który znajdzie gotowe rozwiązania na Twoje problemy.

Jak się okazuje, właściwe meble do gabinetu to nie tylko kwestia wygody i estetyki. To również dowód Twojej wysokiej świadomości, stylu pracy i pozycji zawodowej. Nie można sobie pozwolić na kompromisy, bo mogą one zaważyć na Twoim wizerunku. Jaki styl jest Ci bliższy? Nowoczesny, czy bardziej tradycyjny? Wybór między tymi dwiema możliwościami nie może być przypadkowy. Styl mebli musi być dopasowany do charakteru Twojej firmy lub działalności.

Meble gabinetowe
Nowoczesne meble gabinetowe Lissy.pl

Innowacyjne firmy, np. z branży technologicznej, medycznej, doradczej, rekrutacyjnej powinny raczej celować w nowoczesne meble do gabinetu. Jeśli w zespole masz młodych pracowników, tzw. millenialsów, nie narażaj ich na przebywanie we wnętrzu przypominającym XIX-wieczną bibliotekę w stylu kolonialnym. To nie tylko kwestia spójności z charakterem branży, ale również konieczność stworzenia wnętrza, w którym współpracownicy, goście i Ty sam nie będziecie się czuli nieswojo.

Drewniane meble gabinetowe
Drewniane meble gabinetowe Lissy.pl

Inaczej wygląda kwestia stylu gabinetu menedżera w poważnej firmie z tradycjami, która chce docierać do dojrzałych klientów z grubym portfelem. Podobnie jeśli jesteś przedstawicielem wolnych zawodów, jesteś prawnikiem, czy lekarzem, wówczas lepszym rozwiązaniem są klasyczne meble do gabinetu, które odwołują się linią i kolorystyką do szacownych i stylowych kancelarii, bibliotek i budynków arystokracji. Takie wnętrza budzą respekt, podziw, budują Twoją wiarygodność i pozycję w środowisku zawodowym.

Jakie meble do gabinetu domowego?

Charakter pracy pozwala Ci pracować z domu? To bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim sam decydujesz o swoim czasie i możesz stworzyć sobie optymalne warunki do pracy. Poza tym, w domu łatwiej jest się skupić na realizacji zadań. W firmie jest wiele czynników, które odciągają naszą uwagę i dekoncentrują.

Meble do gabinetu domowego
Meble gabinetowe Lissy.pl

Zastanawiasz się jakie wybrać meble do gabinetu w domu? Musisz przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: czy będziesz podejmował gości i klientów w domowym gabinecie? Czy może będziesz tylko pracował zdalnie.

Jeśli w grę wchodzi ten pierwszy wariant, na pewno musisz znaleźć meble gabinetowe do domu raczej o reprezentacyjnym charakterze. Dobrze, jeśli będą wykonane z solidnych i szlachetnych materiałów, np. drewno egzotyczne. Lekka płyta meblowa nie doda powagi gabinetowi cenionego specjalisty. Nawet oryginalne, designerskie meble na zamówienie będą lepszą opcją, bo pokażą, że masz charyzmę.

Niezwykle ważna jest również wygoda. Zwróć uwagę, czy pracując przez kilka godzin będziesz się czuł komfortowo. Meble do gabinetu domowego oprócz estetyki, muszą być również ergonomiczne. Pamiętaj o zapewnieniu sobie odpowiedniej przestrzeni do pracy i zachowaniu właściwej pozycji. Dobór wygodnego fotela jest kluczowy. Sprawdź, czy zadba o wszystkie części kręgosłupa.

Spróbuj też zasugerować projektantowi wnętrza dyskretne schowanie lub zabudowanie w meblach urządzeń biurowych, takich jak: niszczarka do dokumentów, drukarka – skaner, w taki sposób, aby nie zaburzały stylistyki pomieszczenia.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię